Student

Nasze hasło to „Radość studiowania”, bo studiowanie w ogóle może być przyjemne i dostarczać radości, a co dopiero studiowanie Bożego Słowa i Bożych zasad życia! Tu nie chodzi tylko o wiedzę, tu chodzi o nabywanie mądrości z góry. Kiedy to robisz, „mądrość zawita do twego serca i wiedza stanie się upodobaniem twej duszy, roztropność będzie nad tobą czuwała, a rozum będzie strzegł ciebie” (Prz 2:10-11, BP).

 

Po co studiować w WBST?

No właśnie po to! Ale też po to, żeby szukać, poznawać i słuchać Boga. Od tego wszystko się zaczyna i wtedy wszystko się układa. Nie na zasadzie braku problemów, ale na zasadzie rozumienia co jest właściwe, słuszne i pożyteczne – zawsze i w każdej konkretnej sytuacji. Dopiero po tym zaczyna się szczegółowe przygotowanie się do służenia Bogu i ludziom. Nie wcześniej. Ale na każdy tym etapie jesteśmy po to, żeby Ci pomagać.

 

Dla kogo są studia w WBST?

Jeśli masz dwadzieścia-dwadzieścia parę lat – to dobra okazja, żeby słuchać Boga, który może od razu pokierować Cię na drogę bycia zaangażowanym w Jego dzieło.

 

Jeśli masz trzydzieści parę lat – znakomicie, masz za sobą już jakieś wykształcenie, zawód, trochę doświadczenia pracy i życia – to świetny moment, żeby dodać do tego dobry fundament biblijnej mądrości, podstaw rozumienia służby i zachęty do pójścia za bożym głosem.

 

Jeśli masz lat czterdzieści czy pięćdziesiąt, a nawet więcej – to znaczy, że życie masz już ustabilizowane, dzieci Cię nie absorbują, wiesz o życiu sporo – warto więc uzupełnić to o Boże zasady życia dla innych. A przy tym zrobić to, na co może nigdy dotąd nie było czasu: solidne studia Bożego Słowa.

 

Tak więc, jak widzisz, nieważne ile masz lat, ważne co Bóg może zrobić w Twoim życiu.

Rektor WBST

Dr Włodzimierz Tasak